3.12.2013

Triumf CARATu

Počas filmového festivalu v Cannes, ktorý sa konal v máji roku 2011, prebiehala súčasne aj medzinárodná súťaž destilátov za účasti viac ako 700 druhov alkoholu. Túto súťaž vyhlasuje, organizuje a hodnotí medzinárodná organizácia UNITED VODKA so sídlom v Bruseli. Toho roku sa konal 11. ročník tejto medzinárodnej nezávislej a asi najznámejšej súťaže destilátov v Európe. Vyhlasovanie sa konalo v hoteli Carlton.

V kategórií likérov si zlatú medailu odniesol výnimočný FERNET CARAT ŠKORICA, ktorý očaril dokonalou kombináciou kvality, jemnosti a lahodnej chute a v tvrdej konkurencii svetových likérov suverénne zaujal pozíciu víťaza. Zaslúžené prvenstvo likéru FERNET CARAT ŠKORICA je príjemným zadosťučinením, nakoľko je škoricová príchuť menej tradičná a pritom dokonalo dopĺňajúca fernetový sortiment výrobkov CARAT, v ktorom nájdete aj príchuť CITRUS, ORANGE, CHERRY a BITTER. FERNET CARAT ŠKORICA je likér vhodný pri každej príležitosti, či už samostatne, alebo v lahodných miešaných nápojoch, ktorým dodáva príjemnú chuť, arómu a za zmienku stoja aj afrodiziatické účinky koreniny škorice.

Spoločnosť CARAT bodovala v Cannes aj s ďalšími produktami. Druhé ocenenie v kategórii vodiek získala CARAT VODKA PREMIUM. Kombinácia kvalitného ruského liehu, upravovaného v Šamoríne, v jednej z najmodernejších slovenských likérok a čistej vody z prameňa z Gemerskej Polomy, si získala srdcia a tiež chuťové poháriky odbornej komisie. Výnimočnosť chute CARAT VODKY PREMIUM zaručuje aj niekoľkonásobná destilácia, viacstupňové čistenie a filtrácia a prísne tajná receptúra priamo z rodiska vodky, z Ruska. Ocenený bol aj dizajn fľaše, ktorý zaujme na prvý pohľad elegantným matovaným sklom s luxusným pozláteným dekórom. O CARAT VODKU PREMIUM je veľký záujem v mnohých krajinách na svete, do ktorých ju firma CARAT distribuuje, čím robí dobré meno nielen slovenským výrobcom, ale i Slovensku samotnému.

Veľkým triumfom firmy CARAT v Cannes bolo aj získanie striebornej a bronzovej medaily v kategórii ovocných destilátov. HRUŠKOVICA 52% a SLIVOVICA 52% sú výnimočné nielen vynikajúcou chuťou a príjemnou vôňou, ale najmä kvalitným a poctivým spracovaním, ručným zberom plodov z oblasti Slovenského Rudohoria, pálením v najstaršej pálenici na území SR - v Gemerskej Polome a jedinečnou receptúrou, ktorá bez pridania cukru, aróm, farbív a chemikálií zaručí jedinečný a dokonalý pôžitok pri popíjaní týchto vysokokvalitných produktov.

O rok nato sa CARAT VODKE PREMIUM podaril sympatický kúsok, keď jej chuť spomedzi prihlásených vodiek vyhlásili nie za druhú, ale za najlepšiu! Podobne si poradila aj v súťaži o najlepší dizajn obalu, kde potvrdila minuloročný úspech a obhájila prvenstvo za najlepší dizajn! Tomu sa povie úspech, keďže svetová konkurencia a jej výrobky sú všeobecne na vysokej úrovni.

Pridáme ešte jednu zákulisnú pikošku na záver.  Viete ako sa dostala CARAT VODKA PREMIUM na trh do Filipín? Náš teraz už súčasný obchodný partner si vybral ako kritérium výberu vodky slepý test. Do dvoch neoznačených pohárikov sa naliala vodka jednej poprednej svetovej značky zo Švédska (predtým len vedel, že to bude jedna zo svetovývh značiek) a do druhého CARAT VODKA PREMIUM. Bez váhania si vybral čistú chuť našej prémiovej vodky.

Galéria

Späť