5.3.2014

Predstavujeme: Camus

Túto rubriku odštartujeme našim najexkluzívnejším partnerom, ktorého výrobky na Slovensko dovážame výhradne my- CARAT Distribution. Jedná sa o francúzskeho výrobcu koňakov, rodinný podnik, ktorého tradícia sa dedí z pokolenia na pokolenie- firmu Camus. 

Pravdepodobne ste o nej veľa nepočuli, no táto firma práve tento rok oslavuje úctyhodných 150 rokov od jej založenia pánom Jeanom-Baptistom Camusom. Dnes rozvíja podnik úspešný businessman 
Cyril Camus z už piatej generácie rodiny.

Rodinný podnik si v jeho začiatkoch pomerne rýchlo získal popularitu, doma, ale aj v zahraničí. Veľký úspech zožali 
v roku 1910, keď aj samotný ruský cár vyhlásil firmu Camus za svojho hlavného dodávateľa francúzskych koňakov.

Popularita tejto značky v západnom svete rastie, preto bolo len otázkou času, kedy sa pokúsia majitelia preraziť aj vo východnom svete.  Od roku 1980 sa im to aj podarilo a skoro 2/3 svojej produkcie vyvážajú do Číny, kde v roku 2006 v Pekingu otvorili aj svoju superluxusnú predajňu.

Značka neustále expanduje aj vďaka svojej inovatívnosti pri výrobných postupoch, ohnisku pozornosti zameranom na kvalitné ingrediencie (čo je v oblasi Cognac samozrejmosťou) a s túžbou dosahovať neustále čo najvýnimočnejšiu arómu jej koňakov.

Camus vďačí svojej celosvetovej reputácii hlavne vďaka bohatej a jemnej chuti jej destilátov, rozmanitej komplexnosti, ktorá apeluje na všetky zmysly. Hlavný liehovarník neustalé pátra po dokonalej harmónii chutí a vyberá veľmi poctivo medzi kvetinovými a ovocnými tónmi tak, aby v každom sude bola zaručená perfektná rovnováha.

Firma Camus má pomerne bohaté portfólio produktov. Gro tvoria prirodzene koňaky, ktoré prešli tento rok redizajnom v duchu rafinovanej jednoduchosti nového tisícročia.  Sú rozdelené do viacerých produktových rád: VS Elegance, VSOP Elegance, XO Elegance, Extra Elegance, Family Legacy, Ile de Ré, Borderies XO, Rarrisimes a úplnú špičku tvoria Masterpiece collection.

Kým tie na začiatku menované sú zmesové koňaky, tie ku koncu tvoria vrchol umenia výroby koňakov a sú určené skôr pre náročnejších degustátorov. Perličkou je, že ak si zakúpite Camus z kolekcie Masterpiece 5.150, dostávate automaticky pozvánku do Francúzska na zámoček Le Plessis v srdci oblasti Cognac Borderies, kde rodina Camus býva a stará sa o svoje vinohrady. Celým areálom vás prevedie osobne pán Cyril Camus.

Avšak pozor, to nie je všetko. Do portfólia firmy Camus patria nielen jej produkty, ale aj produkty iných značiek. Koňaky zastupuje Planat, Chabanneau, armaňaky Laubade,  do skupiny brandy patria značky Ascott, Berville, Boncourt, Chatelle Napoleon, ďalej sú v portfóliu calvadosy Berneroy a Cardinal, prémiový kanadský gin Ungava, škótska whiskey Glen Ellis, cidere a ľadové vína od kanadskej firmy Domain Pinnacle a exotické čínske alkoholy ako MouTai a Gu Yu Long Shan.

Pre vychutnávačov vín ponúka Camus taktiež širokú ponuku vinárskych domov od Montrouge, Marcel Amance, Chauteau Jolys, Chauteau du Barrailh a ďalšie. 

Spomenieme ešte originálne šumivé víno Jacqueline, lahodné, z veľmi kvalitných odrôd hrozna, ideálne na príjemné večery, alebo oslavy príchodu nového roka.

Samozrejmosťou je špeciálny prístup k výberu značiek, aby sortiment spĺňal vždy vysoké štandarty.  My, v CARAT Distribution, sme sa rozhodli dovážať len vybrané značky, ktoré najlepšie spĺňajú požiadavky slovenského trhu. V prípade záujmu dozvedieť sa viac, v sekcii produkty- Carat exclusive a Vína a šampanské nájdete viac o konkrétnych produktoch.

Dovidenia pri druhom dieli.


 

Späť